نکات آموزشی

نکاتی در طراحی گرافیکی برای دستگاه چاپ بنر

نکاتی در طراحی گرافیکی برای دستگاه چاپ بنر

آیا باید جوهر را به صورت فله ای خرید؟

آیا باید جوهر دستگاه چاپ را به صورت فله ای خرید؟

بهترین جوهر برای چاپ روی وینیل

بهترین جوهر برای چاپ روی وینیل

مواردی که هنگام چاپ بنر باید برای جلوگیری از آلودگی در محیط کار بدانید:

مواردی که هنگام چاپ بنر باید برای جلوگیری از آلودگی در محیط کار بدانید:

چرا به دستگاه لمینیت نیاز داریم؟

چرا به دستگاه لمینیت نیاز داریم؟

شرایط و نحوه اپراتوری و نگهداری از دستگاه اکوسالونت(Ecosolvent)

شرایط و نحوه اپراتوری و نگهداری از دستگاه اکوسالونت(Ecosolvent)

موارد مهم در نگهداری بهتر دستگاه چاپ بنر

موارد مهم در نگهداری بهتر دستگاه چاپ بنر

ویژگی های یک دستگاه سی ان سی در موقع خرید

ویژگی های یک دستگاه سی ان سی در موقع خرید

ویژگی های دستگاه لمینت در موقع خرید

ویژگی های دستگاه لمینت در موقع خرید:

مواردی مهم و کاربردی در خرید دستگاه چاپ بنر

مواردی مهم و کاربردی در خرید دستگاه چاپ بنر

ساب تانک دستگاه چاپ بنر

مخزن ثانویه مرکب (دستگاه چاپ بنر)

اجزای اصلی ماشین های cnc

برنامه ماشین-واحد کنترل ماشین-نرم افزار ماشین-موتورها-اجزای مکانیکی

لزوم استفاده از ارت در چاپخانه ها

لزوم استفاده از ارت در چاپخانه های دیجیتال:

ضرورت استفاده از جوهر اکوسالونت نوین تاک

ضرورت استفاده از جوهر اکوسالونت نوین تاک

طریقه کنترل قسمت های برق دستگاه چاپ نوین تاک توسط مولتی متر

طریقه کنترل قسمت های برق دستگاه چاپ نوین تاک  توسط مولتی متر

نکاتی در مورد نگهداری از دستگاه لیزر

نکاتی در مورد نگهداری و حفاظت دستگاه لیزر:

کرییج XAAR

کرییج XAAR

این برد دارای پردازشگر اصلی بانام اختصاریA3P250PO6208QKY18در دنیای الکترونیک شناخته میشود.

نكات ايمني در برنامه نويسي و اپراتوري ماشين هاي CNC

نكات ايمني در برنامه نويسي و اپراتوري ماشين هاي CNC

ده نکته اموزشی دستگاه چاپ بنر

ده نکته برای افزایش طول عمر  هد و کاهش هد گرفتگی دستگاه چاپ بنر:

سوال های رایج در مورد استفاده از ماشین آلات CNC

در یک ماشین CNC باید به دنبال چه چیزی باشیم ؟

نگاهی به هنر چاپ چوب

چاپ چوب یکی از انواع تکنیک های چاپ است که بعد هنری اش آن را در جامعه مدرن امروز ماندگار کرده است . امروزه این تکنیک هنری بیشتر در آسیای جنوب شرق ، کشور های چین و ژاپن استفاده می شود و در آن ؛ متن ، تصویر و یا نقوش زینتی بر روی پارچه ، لباس و یا کاغذ چاپ می شوند .

چاپ سه بعدی ماشین برای اولین بار در جهان

به زودی شما خواهید توانست وارد یک بنگاه فرو اتومبیل شوید ، طرحی را انتخاب کرده ، ظرفیت ماشین را نیز تعیین کرده و سپس پس از چند ساعت ماشین مورد علاقه خود را تحویل بگیرید . البته این پیش بینی «جی راجرز» مدیر ارشد اجرایی شرکت Local Motors است . این شرکت برای اولین بار در جهان یک ماشین را توسط تکنولوژی چاپ سه بعدی ساخت . نام این اتومبیل Strati است . موتور محرکه این ماشین از نوع الکتریکی است و ظرفیت دو سرنشین را دارد . این ماشین برای اولین بار در نمایشگاه IMTS ، در شهر شیکاگو آمریکا به نمایش در آمد .

تبلیغات چاپی کار آمد

تبلیغات چاپی وسیله ای موثر و مقرون به صرفه است که معمولا در مجلات و روزنامه ها دیده می شود . اگر شما نویسنده یک شرکت تبلیغاتی ، نویسنده مستقل و یا صاحب کسب و کار کوچکی هستید که فعالیت های تبلیغاتی را خودتان اداره میکنید ، این فاکتور ها به شما نشان می دهد که چگونه به نوشتن متن های مربوط به تبلیغات چاپی بپردازید که کمکی باشد برای شما جهت بدست آوردن مشتری و فروش بالا :

مبانی رسانه چاپ

مرحله تعویض پلیت در فرآیند های چاپی ، یک عملیات بسیار مهم تلقی می شود . انجام این مرحله به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تحقق می پذیرد . گاهی وجود اپراتور و دخالت او لازم و ضروری می نماید . آن چه در مرحله تعویض پلیت حائز اهمیت است رجیستر دقیق پلیت روی سیلندر است . اگر جای گیری پلیت دقیق نباشد ، کیفیت چاپ پایین می آید و نتیجه مطلوب به دست نمی آید .

چاپگر چاپ پارچه جدید اپسون

دلیل انتخاب چاپگر اپسون مد SureColor SC-F7100 از تکنولوژی بالای هد های پی یزوالکتریک و مرکب های تصعیدی آب پایه (Dye Sublimation) برای چاپ انواع پارچه استفاده میکند . این چاپگر می تواند به راحتی بسیاری از کاربرد های سیستم سیلک اسکرین را انجام دهد .

کاهش مواد فرار در سالن چاپ

در مورد کاهش مواد آلی فرار در سالن چاپ همواره یک سوال همیشگی وجود دارد :

بسته بندی های انعطاف پذیر ایستاده

پاکت های ایستاده (stand up pouch) توانسته بازار تخصصی خودرا بطرز موفقیت آمیزی از سیستم بسته بندی سنتی جدا نماید .

تأثیر دما و رطوبت بر رفتار کاغذ گلاسه در چاپ و صحافی

بحث های مربوط به تأثیرات دما و رطوبت محیط بر کاغذ ، هنگام انبار داری و نقل و انتقال آن و در طول فرآیند چاپ و عملیات تکمیلی از همان زمان که تولید صنعتی کاغذ ابداع شد تا کنون مطرح بوده است . چندین نسل از متخصصان از همان ابتدا مجبور بودند با تأثیرات زیانبار عوامل محیطی دست و پنجه نرم کنند . چندین نشریه تخصصی نیز در زمینه اندازه گیری رطوبت و دما منتشر می شدند ، به همین خاطر در این زمینه تجربه کافی وجود دارد. با این حال بسیاری از این تأثیرات هنوز به خوبی توضیح داده نشده و در برخی موارد علت و معلول به هیچ وجه روشن نیست. در عملیات کاغذ سازی توهمات و کژفهمی ها به ویژه در رابطه با کنش متقابل بین دما و رطوبت محیط و کاغذ و چاپ وجود دارد .

تولید پاک تر در صنعت کاغذ

با مطالعه دقیق و جامع یک طرح ، می توان به اهداف اقتصادی یک پروژه دست یافت و با به کارگیری یک راهبرد مناسب می توان راهکارهای منطقی و علمی و عملی مؤثر در کاهش شدت انرژی را اجرا نمود و به اهداف تعیین شده صرفه جویی انرژی و کاهش قیمت تمام شده محصول رسید . با وجود این که در برخی مواقع ، مسائلی رخ می دهد که غیر قابل تصور است ، مانند مشکلات تأمین نیازمندی های خط تولید و یا ضوابط دست و پا گیر اداری و یا مشکل تحریم های بین المللی ، ملاحظه می شود که با اقدامات بدون هزینه و کم هزینه در شرکت مورد مطالعه از منظر بنگاه اقتصادی و ملی صرفه جویی شده است .

نقش احساسات در طراحی بسته بندی

مقوله بسته بندی در بازاریابی محصولات مصرفی نقش کلیدی را ایفا می کند . از این رو می توان بسته بندی را از نظر تاثیرات احساسی ای که در مصرف کننده ایجاد می کند از سه دیدگاه برسی کرد : 1- زیبایی شناسی 2- قابلیت استفاده 3- واکنش هایی که ایجاد می کند . همچنین باید به برسی بسته بندی های آنلاین (ONLINE) پرداخت که نمی توان آن ها را با تمام حواس پنج گانه خود تجربه کرد . در مطلب پیش رو ، به صورت مبسوط به بررسی نقش احساسات در طراحی بسته بندی پرداخته ایم .

راهنمای چاپ با استفاده از تکنولوژی ابر

با فراگیر شدن تلفن های موبایل هوشمند چاپ از راه دور برای همه از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود . شرکت HP از شرکت های پیشگام در زمینه استفاده از تکنولوژی ابر (Cloud) در چاپگر های خود است . شرکت های دیگر از جمله آمازون و گوگل نیز خدمات ابر را ارائه می دهند . چاپگر های رومیزی امروزه قادرند به شبکه اینترنت متصل شوند و به همین خاطر می توان فرمان برای پرینت از هر جای جهان به چاپگر داد و هر سندی را مستقیما برای چاپ به چاپگر ارسال کرد .

رنگ ؛ اکسیری که آدم را جادو می کند

در سال 1666 ، اسحاق نیوتن ، دانشمند نامدار انگلیسی ، کشف کرد که چنانچه نور خالص سفید از یک منشور عبور داده شود ، به رنگ های قابل رویت تجزیه می شود . نیوتن همچنین کشف کرد که هر رنگ از یک طول موج منحصر به فرد تشکیل شده و قابل تجزیه به رنگ های دیگر نیست . آزمایش های بعدی نشان داد که با ترکیب نور ها می توان رنگ های مختلف را ایجاد کرد . برای مثال ، نور قرمز در ترکیب با نور زرد ، رنگ نارنجی را بوجود می آورد . رنگی که بر اثر ترکیب دو رنگ دیگر به وجود می آید را ترکیبی می گویند . بعضی از رنگ ها ، مثل زرد و ارغوانی ، در صورت ترکیب شدن ، همدیگر را خنثی می کنند و نور سفید می سازند . این رنگ ها را نیز رنگ های مکمل می نامند .

اصول چاپ دیجیتال

برای انجام فرایند چاپ به روشی مطلوب ، دانستن و رعایت نکات بسیاری حائز اهمیت است . باید به خوبی به تمام گزینه های موجود مسلط باشید . از این رو ، در تکمیل مباحث گذشته ، در این نوشته قصد داریم به موضوعاتی از قبیل استفاده از مرکب های مونوکروم ویژه ، نرم افزار ها و درایورهای تخصصی و چاپگر های تخصصی بپردازیم . موضوع پایانی نیز به چاپ کارت اختصاص دارد.

بهبود چاپ مرکب سفید در فرایند فلکسوگرافی

همواره نارضایتی صاحبان برند ها از کیفیت پایین چاپ مرکب سفید فلکسو ، به ویژه بر سطوح شفاف ، با وجود تلاش مؤثر صنعتگران چاپ ، مطرح بوده است . انتقال ضعیف مرکب سفید ، موجب ایجاد لکه و سفیدک (pinholing) می شود که در درجه اول درخشش ، اشباع و وضوح رنگی چاپ های روی هم را تحت تاثیر قرار می دهد . بنابراین چنین نقیصه ای تنها بر ظاهر چاپ اثر گذار نیست ، بلکه موفقیت کل فرایند تولید را تحت تاثیر خود قرار می دهد .

ماشین چاپ نانوگرافی لاندا

شرکت چاپ دیجیتال لاندا (Landa Digital Printing) در دروپا برای اولین بار سیستم چاپ نانوگرافی را ارائه کرد که در آن زمان سر و صدای زیادی نیز به راه انداخت . در این سیستم از مرکب هایی می شود که در ساخت آن از تکنولوژی نانوگرافی استفاده شده است . در دروپا هنوز ماشینی را که بتواند با این مرکب های جدید کار کند ارائه نشده بود . لاندا در دروپا با هایدلبرگ ، کوموری و رولند برای ساخت ماشین های جدید پیمان همکاری امضا کرد . اکنون به نظر می رسد لاندا موفق شده اولین ماشینی که بتواند با مرکب های نانو کار کند را ساخته است .

فرآیند های مختلف چاپ دیجیتال روی کاغذ

نحوه انتقال تصویر در فرآیند های مختلف چاپ دیجیتال بر روی کاغذ یا هر نوع سطح چاپ شونده دیگر در این سیستم پروسه ای خاص دارد که شناخت و انجام و ارزیابی آن یک ضرورت مهم است . مقاله ترجمه شده زیر به قلم مهندس مهدی ناظمی پناه در پی آن است که روند این پروسه را با نگاه علمی به تصویر بکشد . آنچه میخوانید بخش اول این مطلب است و حاصل تلاش ایشان برای انتقال این معناست . امید که به غنای ادبیات این موضوع کمک کند .

چاپ سه بعدی در خدمت لذت نقاشی برای نابینایان

محققان شرکتی در آمریکا امکان لذت بردن نابینایان از دنیای هنرو نقاشی را فراهم کرده اند ، آن هم با استفاده از تازه ترین دستاورد های فناوری چاپ سه بعدی . بر اساس تحقیقاتی که توسط این محقق صورت گرفته ، مغز انسان قادر به پردازش لامسه ی  کسب شده از نوک انگشتان در تماس با سطوح  است و نکته حیرت انگیز این که تشابه دیدنی میان این دسته از داده ها و اطلاعات تصویری وجود دارد .

قابلیت های جدید ماشین چاپ رولند 700

ماشین چاپ رولند 700 شاید یکی از پر طرفدار ترین ماشین های چاپ افست در جهان باشد. این ماشین سال ها پیش به بازار عرضه شد ولی از آن زمان تا کنون تغییرات زیادی در این ماشین به عمل آمده است.

چاپ 4 بعدی در آینده ای نزدیک

در حالیکه هنوز مفهوم چاپ 3 بعدی برای بسیاری از افراد پدیده اعجاب آوری محسوب می شود و برخی از افراد در درک جایگاه این مقوله در صنعت چاپ با چالش رو برو می شوند مفهوم جدید تری تحت عنوان «چاپ 4 بعدی» در این صنعت وارد می شود . تصور کنید زندگی چقدر جذاب خواهد شد زمانی که لوله های آب شهری متناسب با حجم آبی که درون آنها جاری است ، قطر خود را افزایش / کاهش دهند . مثال دیگر آن است که یک کانتینر حمل بار (کتی) بتواند متناسب با میزان بار ظرفیت / گنجایش خود را تغییر دهد .

نکاتی در خصوص سرویس، نگهداری و تعمیر دستگاههای چاپ بنر و فلکس

 نکاتی در خصوص سرویس، نگهداری و تعمیر دستگاههای چاپ بنر و فلکسی