تفکیک نمایشگاه های چاپ کیفیت را افزایش خواهد داد

تفکیک نمایشگاه های چاپ کیفیت را افزایش خواهد داد

نایب رئیس اتحادیه چاپ داران استان خراسان رضوی گفت : برگزاری هر ساله نمایشگاه چاپ به صورت کلی صحیح نیست و باید تفکیک شود .
عباس سرابیان در گفت و گو با پایگاه اطلاع  رسانی صنعت چاپ و بسته بندی ایران اظهار کرد : بهترین راه برای افزایش کیفیت و بهره وری از نمایشگاه صنعت چاپ ، تفکیک آن به چند بخش و برگزاری آن در شهر های مختلف است ، برای مثال یک نمایشگاه چاپ دیجیتال در تهران و یک نمایشگاه چاپ و ملزومات در قم یا تبریز برگزار شود.
وی ادامه داد : در صورتی که نمایشگاه ها به صورت مجزا و چند سال یکبار برگزار شود ، مسئولان  نمایشگاهی فرصت بیشتری برای برنامه ریزی دارند و می توانند شرکت های بزرگ دنیا را نیز به سمت نمایشگاه های ایران جذب کنند تا شاهد نمایشگاه های بین المللی واقعی باشیم.
نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان خراسان رضوی در توضیح نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی مشهد گفت : آن طور که مسئولان نمایشگاه اعلام کردند این سومین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی مشهد است و دو دوره قبل آن به نمایشگاه پکو مربوط می شود . بسیاری از اهالی صنعت چاپ این طور تصور می کنند که نمایشگاه را اتحادیه برگزار می کند ، اما اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی هیچ نقشی در اجرای نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی مشهد ندارد و تنها نقش حمایتی را ایفا می کند ، چرا که این کار در راستای توسعه صنعت چاپ است و ما نیز به عنوان اتحادیه چاپخانه داران استان باید از آن حمایت کنیم .
وی ادامه داد : از کشور های همسایه نیز دعوت شده است و برای حضور آن ها در نمایشگاه تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده اما باید صبر کرد و دید که استقبال چگونه خواهد بود  . همچنین علاوه بر کشور های خارجی برای شرکت کنندگان از سایر استان ها نیز تخفیف های ویژه ای در نظر گرفته شده است تا شاهد یک نمایشگاه با کیفیت باشیم .
این پیشکسوت با اشاره به همزمان بودن نمایشگاه مشهد با تهران اظهار کرد : این موضوع را به مسئولان برگزار کننده گوشزد کردیم اما با توجه به زمان محدود تقویم نمایشگاهی ، امکان جا به جایی نبود و برگزار کنندگان مجبور شدند تا نمایشگاه را در زمان اعلام شده برگزار کنند .
سرابیان در پایان گفت : به شخصه معتقدم که صنعت چاپ ایران قابلیت های فراوانی دارد و برگزاری نمایشگاه ها ، همایش ها و سمینار ها فضای مناسبی ایجاد می کند تا این ظرفیت ها سنجیده و شکوفا شود .